Coaching je veščina, ki vam pomaga odkriti nezavedno notranjo moč in sposobnosti in vas tako podpre in opolnomoči pri doseganju rezultatov, s coachingom razvijate svoje potenciale in samozavest, ki jo potrebujete za vsakodnevno spopadanje z izzivi, kar prispeva k vašemu uspehu in zadovoljstvu.

Obstajajo številne definicije in opisi coachinga, vsem so skupni ciljna usmerjenost, fokus na danes in jutri in poudarek na izkustvenem samo-učenju:

Gallwey, avtor knjige Notranja igra tenisa, ki velja za očeta coachinga, je opazil, da je pri poučevanju tenisa uspešnejši, če svojih varovancev ne uči, popravlja njihovih napak in se osredotoča na zunanjo predstavo, ampak poskrbi za sproščenost, osredotočenost na cilj in učenje prek notranje izkušnje, ki se odvija med igranjem tenisa. Coaching je po Gallweyu osvoboditev lastnih potencialov in nudenje podpore, da se ljudje učijo prek lastne izkušnje.

Whitmore v svoji knjigi “Coaching for performance”, ki je osnova poslovnega coachinga, pravi, da je coaching veščina in umetnost hkrati ter da coaching omogoča pogoje za učenje in rast odraslih, pa tudi, da je coaching čustvena inteligenca v praksi, kar pripomore k oblikovanju nove kulture vodenja, kjer vlada zaupanje v lastne sposobnosti in sposobnosti drugih, fokus je na rešitve in cilje. 

Mednarodna coaching federacija (ICF) definira coaching kot partnerstvo coacha in stranke, ki v miselno izzivalnem in kreativnem procesu stranke navdihuje, da v polnosti izkoristijo svoj potencial.